Собирни места во Општински Основни Училишта

Собирни места во Општински Основни Училишта


Почнувајќи од март 2016 година, ЕЛКОЛЕКТ ДОО – Скопје, интензивно работи на подигнување на свеста кај најмладите за примарна селекција на отпадни преносни батерии. За таа цел, ЕЛКОЛЕКТ постави садови за собирање на отпадни батерии во следниве Општински Основни Училишта:


1. Општина Карпош:
  • ООУ „Војдан Чернодрински“, ул. Дрезденска бр.3,
  • ООУ „Владо Тасевски“, ул. Миле Поп Јорданов бр.74,
  • ООУ „Петар Поп Арсов“, ул. Трифун Бузев бб,
  • ООУ „Вера Циривири – Трена“, ул. Руѓер Бошковиќ бр.9.
2. Општина Ѓорче Петров:
  • ООУ „Ѓорче Петров“, ул. Борис Сарафов бр.131,
  • ООУ „Мирче Ацев“, ул. Мечкин Камен бр.26,
  • ООУ „Димитар Поп Ѓоргиев Беровски“, ул. Ѓуро Салај бр.31.
3. Општина Петровец:
  • ООУ „Кочо Рацин“, с. Петровец ул. 1 бр.185.
4. Општина Гази Баба:
  • ООУ „25 Мај“ – с. Синѓелиќ,
  • ООУ „Наум Наумовски – Борче“, с. Маџари,
  • ООУ „Крум Тошев“, с. Трубарево,
  • ООУ „Глигор Прличев“, нас. Железара,
  • ООУ „Стив Наумов“, нас. Автокоманда,
5. Општина Прилеп:
  • ООУ „Гоце Делчев“, ул. Мечкин Камен бр.2,
  • ООУ „Блаже Конески“, ул. Самоилова бр.15,
  • ООУ „Кире Гаврилоски – Јане“, ул. Јоска Јорданоски бр.46,
  • ООУ „Добре Јованоски“, ул. 11 Октомври бр.145,
  • ООУ „Кочо Рацин“, ул. Борка талески бр.64.
6. Општина Свети Николе:
  • ООУ „Кирил и Методиј“, ул. Анѓел Трајчев бр.40.
7. Општина Берово:
  • ООУ „Дедо Иљо Малешевски“, ул. Маршал Тито бр.66.
8. Општина Богданци:
  • ООУ „Петар Мусев“, ул. Крушевска бр.64.
9. Општина Гевгелија:
  • ООУ „Крсте Петков Мисирков“, ул. Петар Мусев бр.22,
  • ООУ „Ристо Шуклев“, ул. Маршал Тито бр.22б – Негорци.
10. Општина Дојран:
  • ООУ „Кочо Рацин“, ул. Ристо Калов бб.
11. Општина Македонски брод:
  • ООУ „Св. Климент Охридски“ ул. Партизанска бр.33.
12. Општина Струга:
  • ООУ „Јосип Бриз Тито“, ул. Димче Ковачевски бр.64,
  • ООУ „Браќа Миладиновци“ ул. Јово Стефановски – Риле бр.4,
  • ООУ „Мурат Лабуништи“, с. Лабуништа.
13. Општина Боговиње:
  • ООУ „Сами Фрашери“, с. Пирок,
  • ООУ „Абдул Фрашери“, с. Боговиње.
14. Општина Боговиње:
  • ООУ „Сабњдин Бајрами“, с. Камењане.
15. Општина Демир Капија:
  • ООУ „Д.А. Габерот“, ул. Маршал Тито бр.11
16. Општина Куманово:
  • ООУ „Јероним де Рада“, с. Черкези,
  • ООУ „Браќа Миладиновци“,
  • ООУ „Крсте Мисирков“,
  • ООУ „Кочо Рацин“,
  • ООУ „Христијан Карпош“,
17. Општина Ранковце:
  • ООУ „Христијан Тодоровски – Карпош“ – с. Ранковце.
18. Општина Крива Паланка:
  • ООУ „Јоаким Крчоски“.
19. Општина Струмица:
  • ООУ „Видое Подгорец“,
  • ООУ „Сандо Масев“.
20. Општина Босилово:
  • ООУ „Гоце Делчев“, с. Босилово.
21. Општина Василево:
  • ООУ „Гоце Делчев“, с. Василево.
22. Општина Ново Село:
  • ООУ „Мануш Турновски“, с. Ново Село.
23. Општина Битола:
  • ООУ „Тодор Анѓелевски“,
  • ООУ „Даме Груев“,
  • ООУ „Коле Канински“,
  • ООУ „Стив Наумов“,
  • ООУ „Св. Климент Охридски“.
24. Општина Охрид:
  • ООУ „Христо Узунов“,
  • ООУ „Св. Климент Охридски“.
25. Општина Дебрца:
  • ООУ „Дебрца“, с. Белчишта.

ЕЛКОЛЕКТ © 2014 Сите права се задржани